Straipsniai, pratimai:
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
Pritūpimai

Partneris SPORTO KLUBAS Egidijus Kučinskis

tel.: 8 601 44679
el. paštas: egidijus@grybo7.lt

Pritūpimai:  šio fizinio pratimo metu krūvis tenka keturgalviui šlaunies raumeniui, papildomas krūvis - nugarai, šlaunies dvigalviams raumenims, sėdmenims.

Pradinė padėtis: pradinė stovėsena tokia, kad pėdos butų  maždaug pečių plotyje, pirštai nukreipti pirmyn, šiek  tiek į šalis. Rankos nuleistos prie dubens.

Judesys: giliai įkvėpkite ir tūpkite, kol šlaunys paskieks horizontalią padėtį.  Dubenį  leidžiam iki kelių lygio. Iš pritūpimo padėties stojamės ir iškvėpiame.. Judesio metu kulnai tvirtai remiasi į grindis.. Liemuo turi palinkti į piekį sudarydamas 45 laipsnių kampą. Nugara turi būti tiesi arba anatomiškai išlenkta. Žvilgsnis visada nukreiptas į priekį.

Kvėpavimas: kvėpuokite taip, kaip jums yra patogu, svarbu, kad kvėpavimas būtų tolygus, be užlaikymų. Vieniems yra patogiau leidžiantis įkvėpti, kitiems – iškvėpti. Todėl suraskite sau priimtiniausią variantą. Rekomanduojama įkvėpti būtent leidžiantis, kai krūtinės ląsta išsiplečia.

Ypatumai:  svarbu, kad tūpiant keliai būtų vertikalioje linijoje su pėdomis ir neišsikištų pirmyn. Jei kulnai kyla nuo žemės, keliai labiau išsikiš į priekį, taip dar galima daugiau pakenkti kelio sąnariui, nes dideja apkrova būtent į kelio sąnarį.

Atliekant pratimą, kulnai gali kilti dėl Achilo sausgyslės ir užpakalinės šlaunies dalies nepakankamo lankstumo. Jei šių raumenų grupių lankstumas nepakankamas, tada po kūnu galima dėti paaukštinimus.

Balsavimas

Žiūrėta: 14884   |   Balsų: 53   |   Vidurkis:   5
Įvertink: 12345

Komentarai

2016-05-14 Lengva
by aiste

Tavo komentaras:
Vardas*:
Komentaras*:
(jei negalite perskaityti apsaugos kodo, tiesiog atnaujinkite puslapį F5 pagalba)
Apsaugos kodas*:
* - privalomi laukai !