Sportuokim kartu – mama + vaikas
Po gimdymo ne viena moteris skundžiasi užsilikusiais kilogramais ar suglebusiu kūnu. Atgauti ankstesnes kūno formas padeda mankšta, taip pat jos dėka išvengiama kai kurių pogimdyminių komplikacijų. Net jei nėra galimybių sportuoti klube, rasti laiko mankštai namuose įmanoma.
Centras
Bet kokio judesio pradžia – tai kūno centras. Jeigu mes susimąstysime, kad būtent nuo šitos anatominės dalies viskas prasideda, tai turėtume lygiai taip pat galvoti, kad ši vieta turi būti labai stipri ir apsaugota. Todėl Pilateso metode daug dėmesio skiriama zonos, vadinamos jėgos centru, stiprinimui ir aktyvinimui. Būtent nuo šios zonos prasideda viso kūno stiprinimas.
Įtūpstai į priekį
Šis pratimas veinas iš papračiausių partimų skirtas kojų raumenims. Atliekant daug pakartojimų padeda išlavinti raumenų ištvermę. Galime pratimuose panaudoti papildomus svorius (štangą, hantelius, girutę). Pratimas tinka visiems, tik reikia pasirinkti tinkamą pakartojimų skaičių ir teisingą atlikimo techniką.
Krūtinės raumenų stiprinimas
Fizinis aktyvumas – tai vienas geros sveikatos ir ilgaamžiškumo veiksnių. Atliekant pratimus bent keletą kartų per svaitę, galima pasiekti gerų rezultatų, akivaizdaus sveikatos pagerėjimo bei energijos pagausėjimo!
Pratimas šuoliui gerinti
Pratimas šuoliui ir kojų raumenims stiprinti. Šis pratimas panašus, kaip įtupstai vietoje, tik šiame pratime šuolio metu keičiamos kojų padėtys. Tai reikalauja susikaupimo ir tikslumo atliekant šuolį. Toks partimas gerina vertikalų šuolį.
Kodėl tempimo pratimai yra labai svarbūs?
Tempimo pratimus būtina atlikti visuomet prieš ir po treniruočių. Jų dėka išvengiama raumenų, sąnarių perkrovos ar net traumų. Svarbu daryti tempimo pratimus raumenims, raiščiams visais gyvenimo periodais, nes tai yra vienas iš būdų palaikyti kūno lankstumą.
Atsilenkimai
Yra daug skirtingų būdų, kaip atlikti atsilenkimus ir stiprinti pilvo presą. Tačiau šis laikomas vienu iš saugiausių.
Pratimai pilvukui sėdint ant kėdės
Sėdimas darbas, stresas, nereguliari mityba sukelia nemažą diskomforto jausmą: pilvukas ima gurguliuoti, jaučiamas tempimas, maudimas, raumenys suglemba, sąnariai tampa nepaslankūs. "G7 Sportas" jogos meistras Mantas Sakalauskas papasaka apie kelis paprastus, tačiau veiksmingus jogos pratimus, kuriuos galima atlikti prie darbo stalo.
„Pietų pertraukėlė“
Mamos ir vaiko mankštos pratimas "Pietų pertraukėlė" skirtas stiprinti mamytės kojas. Pratimo metu vaikutis būna šalia mamos, jo metu galima net žindyti mažylį.
"Jojam"
Per mamos ir vaiko mankštos pratimą "Jojam" mažyliai pasijunta tikrais raiteliais , o mamytės ne tik savotiškai žaidžia su mažyliu, bet ir stiprina sėdmenis ir šlaunų raumenis.
„Bučkis“
Mamos ir vaiko mankštos pratimas "Bučkis" skirtas lavinti mamytės krūtinės raumenims. Pratimo metu vaikutis irgi gauna daug mamos dėmesio - mamytės bučinukų.
„Labas, mažiuk“
Mamos ir vaiko mankštos pratimas "Labas mažiuk" suteiks džiaugsmo mažyliui, o mamytė galės šauniai prasimankštinti.
„Tūpt ir stot“
Mamų ir vaikų pratimas "Tūpt ir stot" padės sustiprinti kojas, rankas bei ryšį su vaikučiu.
"Skrendam"
Pratimas "Skrendam" yra vienas iš labiausiai patinkančių mažyliams su kurias sportuojama namuose.
„Kėdutė“
Net jei neturite galimybių sportuoti sporto klube, rasti pusvalandį laiko mankštai namuose įmanoma. O mankštintis kartu su mažyliu - gera smagu abiems.
Sportuoju namie
Auginant vaikutį ne viena skundžiamės po nėštumo užsilikusiu kilogramu ar kūno glebumu. Net jei neturite galimybių sportuoti sporto klube, rasti pusvalandį laiko mankštai namuose įmanoma. Konsultuoja Sveikatingumo ir sporto klubo „G7 Sportas“ kineziterapeutė ir trenerė Agnė Samienė.
Atsistatymas po gimdymo
Gimus kūdikėliui, visas aplinkinių ir mamytės dėmesys skiriamas jam, tačiau mama neturėtų užmiršti ir savęs. Neštumo metu priaugama svorio, pilvo raumenys išsitempia – reikia vėl sustiprėti ir susigražinti buvusias kūno linijas. Kaip tai įgyvendinti, pataria sveikatingumo ir sporto klubo „G7 Sportas“ trenere ir kineziterapeutė Agnė Samienė.
Naujovė Lietuvoje - funkcinės treniruotės
Viena pagrindinių naujovių sveikatingumo ir sporto klube „G7 Sportas“ – funkcinės treniruotės pagal DFKA sistemą treniruoklių salėje. Nors užsienyje tai seniai taikoma metodika, tačiau Lietuvoje ji nauja ir kol kas dar mažai žinoma, bet labai perspektyvi kryptis, kuri nėra būdinga įprastoms treniruoklių salėms, dauguma jų nėra tam pritaikytos.